Spændende villa beliggende i naturskønne Anderup
Gennemført flot og velindrettet villa med plads til den store familie
I skønne omgivelser i Anderup ligger denne spændende villa, som er opført i 2009 og som stadig fremstår både lys og moderne. Villaen ligger tæt på flere gode indkøbsmuligheder, Søhusskolen og busforbindelser til Odense midtby.
Selve boligen indeholder entre med klinkegulv og nedgang til underetagen, kæmpe stort og lækkert køkken/alrum med klinkegulv, troldtektloft og flotte Kvik elementer og viktualierum. Fra alrummet er der et par trin op til den hyggelige opholdsstue. Fra stuen er der udgang til stor og indbydende sydvendt terrasse. Godt soveværelse med walk through indbygget skabe og flot flisebadeværelse med kar og bruseniche.
Separat børneafdeling med 3 gode værelser, hvor der i 2 af værelserne er trappe til hyggelig hems samt et flot flisebadeværelse med bruseniche.
Underetagen rummer et depotrum/varmerum, gangareal og et stor integreret garage med el-port. Garagen er pt. omdannet til et stort og hyggeligt teenagerværelse.
Til villaen hører en flisebelagt indkørsel, fliser omkring hele villaen, 2 gode terrasser samt en skøn lukket baghave, hvor der er god plads til leg for børnene. I baghaven er der bl.a. opført en hytte, hvor både de unge og gamle kan hygge med brætspil og fest til de sene nattetimer.
Alt i alt, så er denne villa enestående flot og indflytningsklar.