Rummelig og hyggelig ejendom på rolig beliggenhed
Med tag fra 2005
Home Dalum kan nu byde køberen indenfor til en fremvisning af denne rummelige ejendom med tag fra 2005. Hjemmet er beliggende i den rolige og hyggelige landsby, Langsted, som kun ligger 2 minutters kørsel fra Verninge, hvor du både finder skole, børnehus, foreningsliv og meget mere. Ligeledes er der kort afstand til både Glamsbjerg og Haarby, hvor der findes gode handlemuligheder. Derudover tager det kun 25 minutter i bil, før du står midt inde i Odenses gågade.
Fra hoveddøren nås entréen, som fordeler sig til et værelse, badeværelse med gulvvarme, 1. salen samt køkken. Køkkenet er senest opdateret i 2005 med et tidløst Designa-køkken og med gulvvarme. Videre igennem køkkenet findes husets opholdsstue, hvor der er plads til både en spiseafdeling og et hyggeligt sofahjørne. Igennem køkkenet findes også teknikrum og bryggers med udgang til haven. Oppe på husets 1. sal findes repos, badeværelse samt to store og lyse værelser.
Som en del af huset er der ligeledes en indbygget garage samt værksted. Så er du en gør-det-selv type eller kan du blot lide at have projekter i gang, så har du pladsen til det her.
På den 678 m2 store grund får du en vestvendt have, der primært er anlagt med græs, og dermed er den dejlig nem at holde – også for dem der ikke måtte have ”grønne fingre”.
Lyder dette interessant? Så kontakt os gerne for en fremvisning.